Weekinfobrief 15-21 juni 2025

Zondag 15 juni: Kerkdienst in Kerkcentrum om 10.00 uur. Ds. Hugo Habekotté gaat in deze viering voor.
We vieren met elkaar het Heilig Avondmaal. De viering is ook live te volgen via ons YouTubekanaal PWH Vlaardingen.

Zondag 15 juni: Noorderlicht in de Windwijzer. Aanvang 11.00 uur  info: www.noorderlichtvlaardingen.nl

Zondag 15 juni: Soep café in Kerkcentrum. Aanvang 13.00 uur.
Het soep café wordt altijd op de 3e zondag van de maand gehouden in de Pax Christikerk. Omdat dit kerkgebouw verbouwd wordt, is uitgeweken naar het kerkcentrum. Van harte welkom.!!!
Opgeven via het emailadres: secretariaat.willibrord-pax@goedeherderparochie.nl

Zondag 15 juni: Zin op Zondag: Het leven en werk van Thomas á Kempis  van 15.00 – 16.00 uur in de Windwijzer.
Tijdens deze editie van Zin op Zondag is Frank de Roo te gast. Hij neemt ons mee in de wereld van Thomas à Kempis en opent de deur naar nieuwe inzichten en verrassende ontdekkingen. Wees van harte welkom!!!
 
Maandag 16 juni: Inloop in de Windwijzer van 9.30 – 12.00 uur ; Licht op de Week, Boekenmarkt en Weggeefwinkel. 
Van 10.00 -12.00 uur diaconaal spreekuur. We sluiten de ochtend af met een eenvoudige soeplunch

Maandag 16 juni: Visiteclub in de Bijenkorf van 10.00 - 14.00 uur 

Maandag 16 juni: Boekbespreking “Jezus waarom?” van Bas Ragas
De avond begint om 19.30 uur in Kerkcentrum Holy met Petra Nijboer                 

Woensdag 18 juni: Inloop in het Wij-Land Holy van 13 – 16 uur (in het park Holy vlak bij de stadsboerderij


Woensdag 18 juni: Huis vol verhalen in de Windwijzer.
Je bent van harte welkom bij onze laagdrempelige gespreksgroep over de zin en onzin van het dagelijks leven. Een plek van ontmoeting waar jouw verhaal gehoord kan worden. Aanvang 14.00 uur

Donderdag 19 juni: Lunchconcert van 12.45 – 13.15 uur in de Grote Kerk door Aad Zoutendijk 

Donderdag 19 juni: Moderne profeten: Majoor Bosshardt in de Bethelkerk   Aanvang 18.00 uur.
Op die avond zullen we gasten van het Leger des Heils ontvangen die aan het gesprek deel zullen nemen en zullen vertellen op welke manier zij hen geïnspireerd heeft   Graag aanmelden tot 16 juni bij pastor@ambachtoost.nl

Donderdag 19 juni: Theatervoorstelling Verloren jeugd in de Windwijzer.
Het Rotterdams Wijktheater speelt 2 keer de voorstelling verloren jeugd om 15.00 uur en om 19.30 uur in de Windwijzer. De voorstelling is gebaseerd op gesprekken met ouders en kinderen die gedupeerd zijn door het toeslagenschandaal, en is gemaakt i.s.m. ervaringsdeskundigen.
Toegang is gratis, aanmelden is noodzakelijk i.v.m. beschikbare plaatsen via de website van het Rotterdams Wijktheater: rotterdamswijktheater.nl/productie/verlorenjeugd/ 


Vrijdag 20 juni: koffie/thee drinken in Kerkcentrum Holy van 14 – 16 uur. 
Loop gewoon even naar binnen voor een praatje met koffie of thee   
Aanspreekpunt : Leni van den Berg, tel. 010-4744384

Zaterdag 21 juni: Boekenmarkt ,weggeefwinkel en repair café in de Windwijzer van 9.30 – 12.00 uur

Zaterdag 21 juni: Inloop op het Wij-Land Holy van 14.00-16.00 uur

Zaterdag 21 juli: Concert op zaterdagmiddag in de Grote Kerk: aanvag 15:15 uur.
Gerard Habraken verzorgt het concert op het Van Peteghem-orgel


Het Kerkcentrum is open op maandag, dinsdag, donderdag van 10 – 12 uur en vrijdag van 2-4 uur.

In het Kerkcentrum is er gelegenheid om een kaarsje aan te steken. In alle drukte om ons heen even een rustpuntje, een moment om stil te zijn, even met iemand praten.



Expositie van de teken -en schilderclub van Liesbeth de Kruijf.
Van 6 juni – 7 juli exposeren verschillende tekenaars en schilders in Kerkcentrum Holy
De expositie is te bezoeken tijdens de reguliere openingstijden van het Kerkcentrum:  
Maandag, dinsdag, donderdag van 9.00 – 12.00 en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur      

Denk nog even aan de jongeren en ook volwassenen die de nacht van de vluchteling gaan lopen op 14 en 15 juni!!!!!
U kunt ons sponsoren via onze teampagina: https://www.nachtvandevluchteling.nl/teams/heel-holy-holt die ook bereikbaar is via deze QR code:


Graag uw aandacht voor het volgende:
In april maakte de gemeente Vlaardingen het principebesluit bekend dat het te bouwen AZC voor 100 asielzoekers gepland was naast de begraafplaats Holy.
Dit veroorzaakte onrust bij de omwonenden en al snel werd een online petitie geopend die door ca. 3700 mensen werd ondertekend. Een aantal fracties in de gemeenteraad vroeg een spoeddebat voor aan. In dat spoeddebat op 17 april werd met een meerderheid van stemmen een motie aangenomen tegen de vestiging van een AZC op de plande locatie. Het gemeentebestuur gaf direct aan de uitslag van de stemming te respecteren, maar houdt vast aan de komst van het AZC, zij het op een andere locatie.

Die locatie is inmiddels bekend: de boerderij in de Zuidbuurt. Het debat daarover heeft op 11 juni plaatsgevonden.
Uiteraard is dit een zaak die op het politieke vlak zijn beslag moet krijgen, maar wat de Protestantse Gemeente te Vlaardingen verontrustend vindt in de berichtgeving, is dat door sommigen asielzoekers werden weggezet als gelukszoekers en onruststokers.
Daarom heeft de PGV een signaal willen afgeven: Laten we deze mensen niet op voorhand afschrijven. Neem ook eens de moeite om je van hun situatie op de hoogte te stellen.

Afgelopen woensdag heeft u in Nieuwsblad Vlaardingen een paginagrote advertentie kunnen lezen namens de PGV, bestaande uit een gedicht met op de achtergrond een fragment uit het schilderij van Juan Heinsohn, in 1975 gevlucht uit Chili. In de tekst eronder is het humanitaire aspect op de voorgrond geplaatst.
Als kerkelijke gemeente voelen wij ons verplicht om het voor de zwakkeren en de (nog) rechtelozen op te nemen.  
We hopen dat ook u deze gedachten ondersteunt, of als het besluit van de gemeente Vlaardingen gevoelens van onrust bij u teweegbrengt, dat u bereid bent het gesprek aan te gaan met een kerkenraadslid.

Zo'n grote advertentie kost veel geld. Als u een bijdrage wilt leveren ter bestrijding van de onkosten, dan kunt u dat doen via het rekeningnummer van uw wijkdiaconie:
Wijkdiaconie Holy-Zuid IBAN NL30 INGB 0004 4285 00

Het is in een kwestie als deze belangrijk dat er een krachtige stem uit voor velen onverwachte, maar ook onverdachte hoek opklinkt. Maar die stem is ook een oproep tot verzoening en een poging om het gesprek aan te gaan. Niet in de eerste plaats op basis van argumenten, maar juist op basis van gevoelens van medemenselijkheid.

Als bijlage een uitnodiging voor een ontmoetingsmiddag voor ouderen op 10 juli a.s.
U kunt de bijlage hier downloaden.

Nieuwsbrief ontvangen, maar geen e-mail
Wij krijgen zo nu en dan de vraag om ook de weekinfobrief te ontvangen van mensen die geen emailadres hebben. Dat is dan wel een probleem. Daarom de vraag aan u: als u van een bekende weet dat hij/zij belangstelling heeft voor deze brief, zou u dan zo vriendelijk willen zijn deze uit te printen en aan hem/haar af te geven. Toch een manier van omzien naar elkaar. In de hal zijn er weekinfobrieven om eventueel mee te nemen!

Nieuws voor de nieuwsbrief?
Graag voor woensdag doorgeven. Redactie adres: holyactueel@pknvlaardingenholy.nl of  witvoetria@gmail.com 


De weekinfobrief krijgt iedereen die zijn/haar emailadres heeft doorgegeven.
In de hal van de kerk liggen ook papieren exemplaren om mee te nemen.
Geef je op als je zin hebt om mee te doen met het maken van deze brief!